Jižní Morava - Blog první: Jaroměřice a Dalešice

23. června 2017 v 22:07 | Ananaz |  Turistika
Vítám všechny přízraky u prvního blogu z jižní Moravy! Dnes si můžete přečíst o naší cestě z Prahy do Moravských Budějovic a o návštěvě Jaroměřic nad Rokytnou a Dalešic.

Chtěli jsme z Prahy vyrazit už v 8:00, ale nějak jsme se zpozdili a vyjeli jsme kolem deváté. Nejdřív jsme zamířili k Bamibině, abychom předali Oskarku na letní byt. Té se to vůbec nelíbilo a opakovaně se pokusila štípnout Náčelníka, který nesl její klec, do palce. Venku si to náramně užívala, protože mohla křičet na celou ulici.

Potom jsme se vrátili do auta a vybaveni dvěma jablky od Bambiny jsme se dali na cestu. Na naší skvělé hrbolaté dálnici jsme nakonec vyvinuli průměrnou rychlost okolo šedesáti kilomerů v hodině. Cestou jsme potkali mnoho dělníků, kteří filozofovali, kouřili a rozhlíželi se po krajině.

Do Moravských Budějovic jsme přijeli dvě minuty před polednem. Po kratším vyřizování se nám podařilo ubytovat se a pak jsme rovnou vyjeli do Jaroměřic nad Rokytnou.

Zastávka č. 1 - Jaroměřice nad Rokytnou

Zámek v Jaroměřicích je barokní národní kulturní památka, která tvoří dominantu města spolu s kostelem svaté Markéty.zdroj


Zde vidíte kus zámku (to žluté) a kus kostela (to červené).Nadšený Náčelník před vstupem do zámku.Náčelník se prochází po městě.


Kostel svaté Markéty.


Náčelník ve Francouzské zahradě.


Selfie před zámkem.


Pohled na kostel z francouzské zahrady.


Náčelník si to užívá v anglickém parku.


Náčelník to v parku opravdu hodně prožíval.


Ananaz před vrbou s mikádem.


V anglickém parku je mnoho roztomilých kachen a kačerů.


Náčelník si voní k růži před zámkem.

Když nám paní pokladní prodávala vstupenky, zeptala se nás, odkud jsme. Po zjištění, že pocházíme z Prahy, už nás oslovovala pouze "Pražáci". Během naší návštěvy Jaroměřic jsme jí potkali asi třikrát a ani jednou nás neopomněla Pražáky nazvat.

Uvnitř se sice smělo fotit, ale to jsme bohužel zjistili až na prohlídce v momentě, kdy jsem měla fotografickou techniku (tablet) uzamčenou v přízemí zámku v baťohu :(

Zastávka č.2: Dalešice

V Dalešicích jsme navštívili pivovar, ve kterém se natáčely Postřižiny. Viděli jsme i komín, na kterém si čápi udělali hnízdo. Nyní následuje fotodokumentace.


Náčelník před bránou pivovaru.


To samé zblízka.


Komín s čápy.


Náčelník v místě, kde bylo ve filmu naskládané uhlí.


Obrázek růží, které rostou u pivovaru.

Tímto se s vámi pro dnešek loučíme a jdeme spát, neboť jsme dlouhým putováním znaveni. Zítra očekávejte zprávy z Telče a Dačic, které máme v plánu navštívit.

Dobrou noc!

Tento blog pro vás zpracoval Ananaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Turborajcatkova Turborajcatkova | 24. června 2017 v 14:38 | Reagovat

I kdyz to nepíše mu manžel tak je to opet krasne cteni. Nyni si užívám královskou zabavu na Hasičských závodech v Mostech...

2 prizrakyzkatakomb prizrakyzkatakomb | Web | 24. června 2017 v 23:03 | Reagovat

[1]:Vážená paní Turborajčátková,
je nám velkou ctí, že se pravidelně věnujete četbě našeho blogu. Doufáme, že jste si hasičské závody užila. Pozdravujte prosím Vašeho manžela. Vaše pochvala je pro nás opravdovým vyznamenáním.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama