Den otevřených dveří České televize 2017

28. května 2017 v 21:20 | Teenage rada |  Aktivity
V sobotu 13. května jsme se zúčastnili dne otevřených dveří ČT. Celkem byly k dispozici tři prohlídkové okruhy, ale na ten první se stála obří fronta, takže jsme šli na okruh č. 2.


Banán a TR si nejprve dali batohy do úschovny, Ananaz se odmítla svého zavazadla vzdát. Pak nás prohlídli jako na letišti, asi si mysleli, že jdeme spáchat atentát. Když jsme se konečne dostali dovnitř, zamířili jsme na výstavu techniky a televizorů. Viděli jsme televize od nejnovějších až po ty nejstarší.
Zde vám nabízíme pohled na osvětlovací techniku. Ta by se nám mimochodem líbila pro natáčení filmu Komisař Herkules II. aneb Brambory útočí.


Po prohlídce světel jsme vylezli ven, kde jsme narazili na roj včel, který na nás bzučel. Včely se zřejmě nějak dostaly přes security kontrolu a ohrožovaly návštěvníky. Pracovníci ČT nejprve ohradili včely páskou a potom přijeli hasiči. Ti se ze začátku báli vylézt z auta a potom stáli v roji v ochranném oblečení a mávali kolem sebe rukama. Potom se k nám včely začaly přibližovat, a proto jsme se raději vrátili dovnitř. Cestou jsme se podívali do přenosového vozu 8 fullHD.


Pak jsme šli do truhlášské dílny, kde se vyrábějí kulisy pro filmy a seriály. Banán vypadal velmi nadšeně a a zdálo se nám, že by se nejradši hned pustil do práce. Potom jsme navštívili zvukárnu / zvukové studio:


Pak jsme viděli falešný obývák a udělali jsme si selfie před zelenou stěnou galaxií.Po prohlídce prostor České televize jsme zamířili na oběd do Hostivaru, kde jsme si dali kuře se sušenými rajčaty a fazolkami, hranolky a bylinkový dip. Nyní se vám naskýtá pohled na pánskou část delegace, která si zrovna vybírá v jídelních lístcích.


Společný den jsme zakončili na přehradě pouštením Jirkovy lodě Slunovrat. Měli jsme s sebou několik baterií, takže jsme mohli jezdit docela dlouho. Zde vidíte fotografii Péti soustředěného na řízení lodi:
Zbylé fotografie ze dne otevřených dveří ČT si můžete prohlédnout v naší galerii.
Zdraví


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama