Sen noci svatojánské v Divadle na Fidlovačce - recenze

5. února 2017 v 18:08 | Teenage rada |  Aktivity
Poslední den v lednu jsme měly (my přízraky) kulturní program v podobě návštěvy Divadla na Fidlovačce, kde jsme byly na představení Sen noci svatojánské od Williama Shakespeara. Hru vybralo Turborajče, které ji už vidělo v divadle ABC a hodnotí ji slovy: "Bylo to dobrý, ale v Divadle na Fidlovačce se mi to líbilo víc. Nastudování bylo lepší a srozumitelnější."

Nahá Titánie (Iva Pazderková) se snaží políbit Osla. Po celou dobu hry ale byla oblečená. Zdroj


V 18 : 50 se sešla Teenage rada a šla vyzvednout lístek pro Ananas. Poté šla ven a Turborajče zachránilo Ananas před zkázou pod sněžným pluhem. Krátce po 19 : 00 dorazili i Banán s Jahodou. Představení trvalo 160 minut, byla krátkáý přestávka, během které jsme navštívili bufet. Jahoda toužila po chlebíčku, ale poslední si koupil jeden děda, který stál ve frontě těsně před námi. Naštěstí měli další tác. Podezíráme Jahodu z toho, že šla do divadla pouze kvůli chlebíčkům Smějící se Banán si dal Coca Colu, Turborajče sýrové tyčinky a Colu a Ananas Kinder Bueno. Po představení jsme se všichni vyfotili před divadlem a potom šly Anežška s Ananasem domů, mezitím co Džiri vyprovodil TR na tramvaj.

Hlavním tématem hry je láska tří dvojic - dvou mladých párů a královny Víl Titanie s Oberonem. Oberon se snaží zamilované ovlivnit pomocí kouzelných květů, ale jeho kozlí pomocník Puk to vždycky naschvál pomotá, aby měl zábavu. Dokonce jednoho herce promění v osla. Jestli chcete vědět, jak to dopadne, musíte si to v divadle sami zjistit Líbající

Nyní Vám popíšeme náš dojem z představení.
Scéna byla zpracována originálně, ze stropu visely závěsy / záclony / závoje, které představovaly les. Královna víl Titánie se na nich houpala a spala v nich. Podle nás musí být dost nepohodlné spát zavěšený v zácloně. Součástí představení byli akrobaté, kteří po závěsech šplhali a točili se v nich. Mech představovaly velké spací pytle, které byly využity mnoha způsoby - sokové v lásce Lysandr a Demetrius si mezi nimi dokonce zaboxovali.

Co se týče obsazení, Oberona hrál herec Jiří Racek mezi námi zvaný Strom, který se občas pohybuje v okolí Katakomb a dává si pivo u Bimbase. K dispozici mu byl Puk, kterého hrál Jakub Albrecht. Měl na hlavě rohy a vypadal jako kozel. Rohy byly samozřejmě umělé a herec si je po představení sundal.

Dále vystupovala skupinka herců, kteří chystali představení pro vévodu a jeho paní. Jeden byl převlečený za lva, druhý hrál měsíc, třetí zeď, čtvrtý hrál Tyzmu a pátý Pirama (nebo tak nějak).

Kostýmy byly nápadité, královna víl (v provedení Ivy Pazderkové) měla svítící korunu a vílám svítily sukně. Vypadalo to trochu jako vánoční světýlka. Oberon občas chodil polonahý a měl na sobě spoustu třásní, které se mu pořád motaly a natřásaly.

Herecké výkony hodnotíme kladně, všichni herci se do hry zabrali a dokázali nás rozesmát. Puk nakonec před potleskem vytřel podlahu suchým mopem a hadrem. Bylo to rozhodně potřeba, protože nejen Oberon jí při představení pořádně poprskal.

Děkujeme všem z Divadla na Fidlovačce za hezký večer a těšíme se na další představení.

Ano prosím, už se nás na to neptejte, Ananaz je upír a proto nevrhá stín. Děkujeme za pochopení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TURBORAJČÁTKOVÁ TURBORAJČÁTKOVÁ | 5. února 2017 v 20:44 | Reagovat

Drahá Teenage rado tak jsem si zase po dlouhé době smím manželem kapitánem TR váš skvělí článek a jsem opět příjemně dojatá jak jste to moc krásně napsali. Doufám že brzy vyjde další článek. Celou Teenradu zdraví Manželka Kapitána TR Turborajčátková

2 Ananaz The Zuznice Ananaz The Zuznice | 5. února 2017 v 22:03 | Reagovat

Vážená paní Turborajčátková,
jsme poctěni Vaší přízní. Rozhodně budeme usilovně pracovat na dalších článcích, neboť přání našich čtenářů je pro nás rozkazem! Rozhodně pozdravujte svého manžela a nezapomeňte mu k večeři uvařit jahodový pudink. Žble vespolek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama