Superden Helppes 2016

7. října 2016 v 23:33 | Teenage rada |  Aktivity
Na konci září jsme se zúčastnili superdne pořádaného v areálu Helppes v Praze 5 Motole. Helppes je nezisková organizace, která cvičí asistenční pejsky a tím pomáhá handicapovaným lidem vrátit se zpět do běžného života. Letošní akcí slavili 15 let svojí existence.Vstupné na akci bylo dobrovolné a k dispozici bylo mnoho stánků se zábavou a občerstvení. Areál Helppes je veliký oplocený travnatý pozemek, na kterém bylo pro tuto příležitost postaveno pódium s molem a velká LCD obrazovka. Kolem pódia je ve vzdálenosti několika metrů postavený plot, ke kterému se nám podařilo dostat. Bylo tam také mnoho VIP hostů, kteří se (často bez zjevného důvodu) dostali přímo za plot. Potom tam hromadně pouštěli své přátele, takže ke konci se tam mačkali jako sardinky v plechovce.

Na začátku (v 11:00) tam bylo docela málo lidí, žvanění se ujali dva moderátoři, vypátrali jsme bohužel jen jednoho, protože o akci je na internetu málo informací. Ten se jmenuje Mirek Konvalina, rád dělá různé vtipy a neustále se bojí, že vyzněly trapně, což před publikem pořád opakuje.Zde je fotografie Turborajčete před pódiem.

Následovalo první promování psích studentů, které si můžete částečně pustit ve videu na konci článku, kde také naleznete půlminutový záznam zpěvu Karla Gotta.


Psí studenti museli slíbit při svém nejoblíbenějším jídle olíznutím žezla, že budou věrně pomáhat svým novým páníčkům. Konvalina vyhrožoval, že když některý pes neolízne, bude muset slibovat jeho trenér. Nakonec k takovému případu opravdu došlo, když jedna fenka dostala trému a vůbec nechtěla žezlo olíznout. Její trenérka byla olizování nakonec ušetřena, takže vlastně slib nesložil nikdo. Certifikát byl ale udělen i tak.

Jako první host dorazila Mrta Marta Kubišová, která zazpívala Einodis a ještě něco, co si nepamatujeme. Nakonec udýchaně předala psa a opustila jeviště.


Během účinkování zpěváka Viktora Sodomy jsme neodolali a zařadili se do fronty na klobásy, takže bohužel nemáme jeho fotku. Lidé v frontě byli šíleně hladoví a několik strávníků nás předběhlo. Jestli to čtete, styďte se! Sodoma zazpíval píseň o žárlivém papouškovi Kakadů a potom předal psa.

Nám Teenage radě pan Sodoma připomíná jednoho souseda z Katakomb, který nerad jí určitý typ pečiva.


Zde fotografie spokojeného turborajčete s papírovým táckem s klobásou a rohlíkem a kečupem.

Přijela také lenka Filipová, ale nejprve se zdráhala zpívat. Nakonce se jí podařilo přemluvit, ale dalo to fušku. Byli jsme tedy posluchači písně Za všechno může čas a ještě jedné, kterou se nám nepodařilo identifikovat. Potom taky předala psa a všechny nás pozvala na koncert.


Po Lence Filipové zapěly dvě zpěvačky, jedna se jmenuje Anička Fialová a druhá se taky nějak jmenuje, ale nevíme jak. Zpívaly nově nacvičenou písničku, ale moc se jim povedla. Moderátoři jim posloužili jako stojánky na noty a pak prohlásili, že to byl skvělý zážitek.


Ananas potřeboval do ústraní a musel vzít zavděk Johnny servisem. Zde si můžete prohlédnout, jak vypadá uvítání klienta v kadibudce Johnny servisu.


Zde je fotografie Turborajčete, které se už propasovalo přímo k plotu.


Na scéně se objevil také Miro Žbirka. Bral celou akci velmi vážně a požadoval po obecenstvu podporu v podobě tleskání do rytmu a hromadného zpěvu. Přihlížející s plnými pusami klobás a koláčů se do toho ale moc nehrnuli.


Po předání psa si zapomněl na jevišti čepici. Pan Konvalina toho pohotově využil a chtěl ji vydražit. Nakonec to ale zatrhla Žbirkova manželka. Jestli k dražbě došlo nevíme, protože jsme nebyli na akci do konce.

Viděli jsme i Karla Gotta s jeho novým image. Dav nadšeně pokřikoval "bravo maestro" bez ohledu na požívané klobásy a párky. Kája je nadšený zpěvák a zazpíval bez velikého pobízení tři písně: Jdi za štěstím,NOČNÍ KRÁL Dám dělovou ránu a třetí neznáme. Po třetí písni jsme odešli, protože jsme měli hlad.Karel Gott spolu s Miro Žbirkou (Žbirkem?) nakrojili dort ku příležitosti patnáctých narozenin Helppesu. Miro žbirka málem popravil marcipánového psa, kterým byl dort ozdoben.


Celou akci jsme zakončili u Mekdonalda dvojitým Mc Chicken menu se sladkokyselou omáčkou a kečupem. Bambině jsme dovezli z Mc café tvarohový cheesecake.

Na závěr bychom ještě chtěli připomenout okamžik, který nám nějak vypadl. Musíme zmínit velmi šikovného páníčka jednoho ze psů, který i přes svoje postižení zvládne bezvadně zazpívat Michaela Jacksona.


PZK jsou rády, že Helppes funguje a pomáhá lidem kteří to potřebují. Celému týmu Helppes moc děkujeme za krásný a optimistický den.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama