Katakomby 2016

1. září 2016 v 14:39 | Teenage rada |  Aktivity
Vážené přízraky,
Další ročník katakomb je opět za námi (tentokrát už 13.), a my jsme se rozhodli, že se s vámi podělíme o zážitky, kterých věru nebylo málo. Usalašte se na svých kovaných prdelicích, protože teď budete mrkat na drát!Hned první den jsme postavili náš hlavní stan, do kterého mohli všichni, kdo znali platné heslo a ohlásili se kvílením. Jednou jsme tam spali, ale moc pohodlné to nebylo - ráno nám byla zima. Artaban spal vevnitř, ale protože měl k dispozici jenom deku, nadšeně se k nám ráno nahrnul a zahrabal se do všech peřin, které našel.

Atraban chrní ve stanu.

Pohotově jsme toho využili a vyblejskli s Artabanem pár snímků.

Turborajče s Artabanem.

Turborajče, Artaban a Cukejíťa.

Když jsme ze stanu vynesli lůžkoviny, Artaban si pohotově vyhledal nový pelech v Zuzčině tašce na oblečení, kterou si otevřel a zahrabal se do ní. Bohužel pro něj jsme z hygienických důvodů tašku zavřeli a přikryli dekou, což bylo určitě méně pohodlné než hromada čistě vypraného voňavého prádla.

Artaban spí v tašce.

Hned ze začátku pobytu nám došel propanbutan v bombě, což je velmi nemilé, protože jsme banda hladových a mlsných přízraků, které by věčně něco jedly, a bez ohně se nedá uvařit ani polívka! Zde patří veliké poděkování Turborajčeti, které sedlo na kolo a dojelo bombu doplnit do uhelných skladů. Byla to trochu kovbojka, protože tam bylo zavřeno TR se dovnitř dostal jenom díky náhodnému kolemjdoucímu.

Turborajče se zrovna vrátilo s bombou na zádech.

Ve čtvrtek jsme tradičně uspořádali výlet do Jílového. Přijeli jsme autobusem a nejdřív jsme koupili našemu ohaři prasečí ucho a nějaká žvýkadla. Pak jsme strávili zdánlivě nekonečnou dobu u Čongů, kde měli rozličný sortiment. Nakonec jsme ukořistili vodní bomby, auta, textilie, puzzle a nějaké psací potřeby. Cestou zpátky jsme se stavili v Normě, kde jsme se zásobili dobrotami.

Výlet byl velmi vyčerpávající a zde už vidíte odpočívající crew PZK včetně stařešiny rodu a Broskvéty, která přijela večer. Spolu s Cukejíťou jsou plně zabrány do skládání puzzle.

I přízraky musí odpočívat.

Nevynechali jsme ani každoroční batikování, tentokrát dokonce ve dvou barvách: zelené a žluté. Fotky mluví za vše, takže bez komentáře.

Zuzčino tílko se louží v zelené barvě.

Jíťa si jako správný přízrak batikování zpříjemňuje kvílením.

Bambina pózuje se špagátem v ruce.

V zajetí práce.

Batikování a dalších zahradních aktivit se zúčastnila i katakombní papoušice Oskarka, která našla svoje místo na staré třešni.

Oskarka vegetí u okurky.
Po mírné neshodě některé přízraky na krátkou dobu opustily Posázaví, aby načerpaly energii velkoměsta. Na cestě zpět si už zase svorně vyfotily selfie.Pro Filípka byla neustálá obměna složení smečky velmi vyčerpávající, a proto mnoho času strávil ve svém pelechu, takže Zuzka musela celý týden chodit pořád ve stejném oblečení Smějící se


Jenom spát ale nestačí, musí se taky dlabat. A když je místo, kde by se dalo pohodlně najíst, moc daleko, musí se holt udělat kompromis a večeřet třeba v márdžarí ásáně (kočička). Je to vlastně dva v jednom, protože už se potom nemusí cvičit.

Filípek fajnšmekr.

Teenage rada si zadebužírovala trochu civilizovaněji, ale na mnohem méně zdravých potravinách. Na druhém výletu do jílového spořádal každý člen dvě zmrzliny (jednu kopečkovou a jednu v pytlíku) a půl litru malinové limonády. O prázdninách by se tak přece měl stravovat každý, neboť bez malinovky a zmrzliny to není žádné léto.


Teenage rada v rámci reprezentace PZK dbala na barevné sladění kopečků - bílá s červenou (citrón a jahoda) a zelená se žlutou (pistácie a vanilka).

Teenage rada si užívá růžové opojení.

Filípek ožužlává další ucho, které obdržel jako náhradu za nezúčastnění se výletu.


Tady se naše vypravování chýlí ke konci, protože Katakomby 2016 nebyly nekonečné. Pobyt jsme zakončili obědem v Třebsíně.

Delegace PZK ve složení Markéta, Zuzka a Péťa v lese.

Věděli jste, že ananasy rostou v lese na lanech?

Selfíčka z lesíčka.

A úplně na závěr pro vás máme fotografii Turborajčete, které expresně nese oběd našemu hlavnímu mozku, hlídajícímu ohaře v Katakombách.Na závěr článku prosím přijměte naši omluvu za špatnou kvalitu fotografií, Ananas má poškrábané sklíčko na foťáku a ten fotí poněkud rozmazaně.

Moc děkujeme všem zúčastněným přízrakům, doufáme že jste si Katakomby 2016 užili a snad zase napřesrok.
Zdraví teenage rada.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TURBORAJČÁTKOVÁ TURBORAJČÁTKOVÁ | 17. září 2016 v 21:50 | Reagovat

JSEM DOJATÁ Z VAŠEHO ČLÁNKU.
MANŽEL VÍTE MŮJ MANŽEL TURBORAJČE MI TO ČETL A JE TO OPRAVDU DOJEMNÉ.PŘEJI VÁM HODNĚ ÚSPĚCHU PŘI TVOŘENÍ DALŠÍHO  ČLÁNKU.
TURBORAJČÁTKOVÁ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama