Duben 2014

Když města praskají ve švech

17. dubna 2014 v 18:50 | Přízraky 01 a 02 |  Články
Všem Pozemšťanům!
Chtěli bychom vám oznámit, že jsme se rozhodli bojovat proti zneužívání volné plochy ve městech k nesmyslným stavbám předražěných bytů. Poslední dobou roste v našem městě mnoho paneláků na pozemcích, které městské části prodaly soukromým firmám. Tyto stavby jsou často podplacené, a ačkoliv proti nim lidé sepisují petice, k ničemu to nevede.

Jako konkrétní příklad uvedeme Byty Malešice na Praze 10. Smyslem jejich výstavby je soužití lidí a zeleně v symbióze. Nebudu tvrdit, že původní nápad ne vůbec v ničem dobrý, ale v tomto případě to trochu nevyšlo. Na malém místě je namačkáno plno budov s několika zkomírajícími rostlinami a nebohým stromem, který koření v buhvíkolkolikátém patře. Je to spíš využití přírody lidmi a její drancování, než nějaké soužití v symbióze.

V komplexu navíc vznikají nové obchody, takže spoustu drobnějších podniků v okolí asi brzo zanikne. My přízraky máme radši malou pekárnu než Iceland, ale "pokrok" se nedá zastavit.

Kromě toho jsou na nejvyšší budově umístěny obří hodiny, které způsobují rozsáhlé světelné znečištění. Znepříjemňují život lidem ve věžácích naproti, kterým vydatně svítí do oken, a navíc přispívají ke globálnímu světelnému znečištění oblohy, které má za důsledek zhoršování životního prostředí a úbytek tvorby melatoninu. To je velmi důležitý hormon, a když někomu chybí, vznikají u něj civilizační choroby.

Bohužel se s tím nedá nic moc dělat, a proto vás prosíme, abyste nedělali podobné šaškárny a chovali se k naší přírodě šetrněji než ten mamlas, co tenhle nesmysl vymyslel a vyprdnul se na názor okolních lidí. I když mu to nepřejeme, vesmír mu to vrátí.

Nikdo neví, jak budou naše města vypadat v budoucnosti, ale my přízraky doufáme, že se populace umoudří a rozplizne se po celé planetě do menších obydlí, která by ekosystému nedávala tolik zabrat.

Zatím vás zdravíme z Katakomb, které jsou k přírodě mnohem šetrnější než všechny novostavby v celé Praze. Snad se jednou všichni nemocní lidé uzdraví a dojde jim, že cílem života není mít peníze a drahé krámy, ale zdraví, přátele a úsměv na tváři.

Přízraky 01 a 02.